Věci veřejné zpochybnily český příspěvek na záchranu eurozóny

Věci veřejné zpochybňují případný český příspěvek ve výši 90 miliard korun Mezinárodnímu měnovému fondu na záchranu eurozóny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební konference Věcí veřejných v Hradci Králové.

Volební konference Věcí veřejných v Hradci Králové. | Foto: Filip Jandourek

Podle šéfa strany Radka Johna by české peníze mohly děravými rozpočty zadlužených evropských zemí protéct jako cedníkem.

„Dokud se neucpou všechny díry v rozpočtech notorických dlužníků, myslíme, že nemá cenu tam lít další peníze, protože by to nemuselo skončit jenom u devadesáti miliard,“ řekl John.

ČTĚTE TAKÉ: Exkluzivně: Reakce prezidenta Klause na závěry summitu EU

Věci veřejné v souvislosti s dotací na záchranu eurozóny volají po diskusi v Poslanecké sněmovně, Senátu a mezi veřejností. Podle Johna o půjčce Česka Mezinárodnímu měnovému fondu nemůže rozhodnout jen vláda.

Věci veřejné také spustily na svých webových stránkách vnitrostranické referendum k případnému příspěvku Česka. Výsledek by měl být znám zítra večer.

Proti české dotaci eurozóně se postavil prezident Václav Klaus. Česko by se podle něj nemělo podílet na záchraně eura. Tu naopak podporuje TOP 09 a opoziční ČSSD.

Renáta Prátová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme