Vedení ČSSD by dnes mělo reagovat na zprávu Miloslava Vlčka o jeho půjčkách

Předseda sněmovny Miloslav Vlček a vedení ČSSD by se měli vyjádřit k případu Vlčkovy údajné nesplacené půjčky. Vlček předal stranickému grémiu zprávu, ve které objasňuje okolnosti dotčených kauz

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) | Foto: Luboš Wišniewski

Grémium v pátek Miloslava Vlčka vyzvalo, aby vysvětlil, proč údajně ve sněmovně lobboval za dotaci 25 milionů korun pro společnost svého bývalého poradce Petra Vrtala.

Šéf dolní komory má také osvětlit soudní spory se svým bývalým asistentem Zdeňkem Klapkou. Od něj si měl Vlček v minulosti půjčovat peníze. O jednu dvouapůlmilionovou půjčku se spolu soudí dodnes.

Mladá Fronta Dnes poukázala na to, že by rozruch kolem půjček mohl souviset s vnitrostranickými spory v ČSSD. Vedení strany prozatím Miloslava Vlčka hájí. Tomu přitom jde o místo v čele kandidátky pro sněmovní volby v Olomouckém kraji.

Místopředseda strany a poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek pro Rádio Česko poznamenal, že mu připadá sporné vytahovat teď na povrch půjčku po třech letech probíhajícího soudního sporu.

„Vyjadřovat se k něčemu, co je soudním sporem dříve, než je spor vyřešen, je složité. To rozhodne soud. A u té druhé věci, tam čekám na podklady, které pan Vlček měl předložit a my bychom to měli posoudit. Nicméně předseda Vlček k té věci vystoupí, takže my určitě také nejdříve vyčkáme na jeho veřejné vystoupení,“ řekl Zaorálek.

Podle dalšího místopředsedy poslanecké sněmovny za KDU-ČSL Jana Kasala poslanci nekontrolují jak se konkrétně jimi přidělené dotace dál využijí. "Je to především věc Ministerstva financí a úředníků, kteří zpracovávají návrh zákona o státním rozpočtu a jeho přílohu," řekl Jan Kasal a dodal:

„Troufnu si tvrdit, že drtivá většina prostředků jde opravdu tam, kam je plánováno a je dobře, že v případě, že se děje něco jiného, co není v souladu se záměrem zákonodárce, že je na to upozorňováno.“

Milada Richterová, Jan Herget, Renata Mňuková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme