Vedení ČSSD kritizovalo Klausovu politiku

Ústřední výkonný výbor ČSSD kritizoval na svém jednání Klausovu politiku. Podle předsedy sociálních demokratů Vladimíra Špidly je zpátečnické Klausovo pojetí debaty o Evropské unii i koncepce státu. Ústřední výkonný výbor sociálních demokratů se shodl na tom, že ČSSD zapojí tematiku Evropské unie do kampaně před volbami do poslanecké sněmovny. Ministr zahraničních věcí Jan Kavan také zdůraznil, že mezi priority jeho strany patří bezpečnost, prosperita, sociální jistoty a snížení kriminality.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla | Foto: Jan Rosenauer

Politiku předsedy občanských demokratů Václava Klause na svém zasedání kritizoval Ústřední výkonný výbor ČSSD. Podle předsedy strany Vladimíra Špidly představuje Václav Klaus politiku minulosti. "Jeho pohyb je pohybem zpět. Na kongresu ODS jasně formuloval snahu obnovit situaci před rokem 1997, tedy před svým velkým neúspěchem. Pokud jde o debatu o Evropské unii, chce se vracet před rok 1990, a zatřetí pokud jde o koncepci státu, chce se podle mého názoru vrátit k roku 1848, to znamená před jakýmkoli sociálním zákonodárstvím."

Sociální demokraté jsou rozhodnuti vnést tématiku Evropské unie do kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny. Usnesl se na tom Ústřední výkonný výbor strany. Ministr zahraničních věcí Jan Kavan po jeho zasedání uvedl, že hodnoty, které prosazuje ČSSD, tedy prosperitu, bezpečnost, sociální jistoty nebo snížení kriminality může náš vstup do Unie významně podpořit. "Neboť Evropská unie nabízí přesně programy, které se těchto priorit týkají. A to včetně například snižování nezaměstnanosti účastí na programech, které vytváří nové pracovní příležitosti nebo zakotvení základních práv evropských občanů včetně sociálních práv do charty základních práv, i když jsme si samozřejmě plně vědom toho, že představitelé ODS dávají tento příklad jako něco, co je pro ně nepřijatelné."

Markéta Kaclová, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme