Vedení ČSSD nemá s jeho kauzami nic společného, ohradil se Sobotka vůči Zimolovu nařčení

Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka se ohradil proti nařčení bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly. Vedení strany podle něj nemá nic společného s jeho kauzami. Zimola, který kvůli případům ve čtvrtek rezignuje na funkci v čele kraje, uvedl, že kauzy minimálně koordinovali někteří lidé z vedení sociální demokracie. Podle Sobotky naopak kauzy stranu nejen na jihu Čech zásadně poškodily.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Zimola z ČSSD

Jiří Zimola z ČSSD | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Sobotka tvrdí, že Zimola by neměl hledat chyby u druhých, ale výhradně u sebe.

„Vedení ČSSD nemá s kauzou chaty Jiřího Zimoly ani se záležitostí mnohamilionových odměn některých lidí ve vedení jihočeských nemocnic nic společného. Tyto kauzy ale bohužel ČSSD vážně poškodily, a to nejenom v jižních Čechách," uvedl.

Zimola patří k hlasitým kritikům vedení ČSSD v čele s premiérem Sobotkou. V rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že kauza rekreačního domu v Lipně nad Vltavou, která přispěla k jeho odstoupení, byla minimálně koordinovaná z vedení jeho strany. Důkazy pro své tvrzení ovšem nemá.

Místopředsedkyně ČSSD Michaela Marksová Zimolovo tvrzení také odmítla. „Já si nedovedu představit, jak bychom jako vedení strany mohli zapříčinit, že si (Zimola) postavil chatu na Lipně za těch okolností, za kterých si ji postavil," řekla ministryně práce Marksová. Zimola se ve středu sejde s prezidentem Milošem Zemanem, podle Marksové je to jeho věc.

Opozice a následně i ANO kritizovaly jihočeskou sociální demokracii za to, že předseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha má roční příjem 7,2 milionu korun. Zároveň kritikům vadilo, že Bláha nechává v Lipně nad Vltavou stavět pro Zimolu rekreační dům. Zimola to označil za pseudokauzy, ohlásil ale svou rezignaci a plánuje se očistit prostřednictvím auditu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme