Vedení ČSSD se plně postavilo za Zemana

Ústřední výkonný výbor ČSSD na zasedání v Hradci Králové plně podpořil Miloše Zemana ve funkcích předsedy strany a vlády. Na tiskové konferenci po zasedání výboru, který se zabýval příčinami propadu sociální demokracie v krajských a senátních volbách a přípravou dubnového sjezdu, to řekl místopředseda ČSSD Petr Lachnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy také požaduje, aby se všichni poslanci a senátoři ČSSD vzdali členství v představenstvech a dozorčích radách obchodních společností, a to nejpozději do 6. dubna, to znamená do zahájení sjezdu.

Místopředseda ČSSD Vladimír Špidla, který je poté, co se dnes Stanislav Gross vzdal kandidatury na šéfa strany, jediným uchazečem o tuto funkci, tento požadavek označil za první důkaz, že ČSSD myslí nový styl politiky vážně.

Výbor uložil stranickému předsednictvu, aby zabezpečil nezávislou odbornou analýzu výsledků voleb. Kandidátům na předsedu strany doporučil, aby do konce února příštího roku předložili koncepci sociálně demokratické politiky k vnitrostranické diskusi. Zeman nevyloučil, že se do sjezdu vynoří další kandidáti.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme