Vedení ČSSD vyzvalo Drymla k rezignaci na funkci vicehejtmana, ten to odmítá

Senátor Vladimír Dryml by měl opustit funkci vicehejtmana Královéhradeckého kraje i radu kraje. Shodlo se na tom dnes politické grémium ČSSD. Omluvit by se měl přímo i poslankyni Haně Orgoníkové, na kterou měl podle Mladé fronty Dnes shánět kompromitující materiály. Dryml se přitom omluvil tuto středu po jednání senátorského klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Dryml před jednáním politického grémia ČSSD

Vladimír Dryml před jednáním politického grémia ČSSD | Zdroj: ČTK

Přes dvě hodiny jednalo nejužší vedení ČSSD přímo se senátorem Vladimírem Drymlem i poslankyní Hanou Orgoníkovou. A s jasným výsledkem - funkce ve vedení kraje by měl Vladimír Dryml opustit.

Senátorovo vysvětlení vedení strany moc nepřesvědčilo. Místopředseda Milan urban dokonce setkání označil za problematické: "Problematické v tom smyslu, že pan senátor zcela evidentně svoje chování nepovažuje za chybu a snažil se to nějakými složitými větami poltickému grémiu vysvětlit."

Vladimír Dryml měl naopak dojem, že grémium bylo o výsledku schůzky rozhodnuté už dopředu. Funkcí se vzdávat nehodlá.

"Grémium nechtělo nic slyšet. Dryml s největším počtem preferenčních hlasů se nehodí do některých her, které se tady v Lidovém domě asi rozehrávají. Velmi mě mrzí, že demokracie je podle ČSSD taková, že se nesmí nic ověřovat. To znamená, že se tady dostáváme někam úplně jinam. A výhrůžky na mě neplatí. Já svůj postoj neměním a neustoupím. A nevidím důvod, proč bych odstupoval," uvedl Dryml.

Poslankyně Hana Orgoníková Radiožurnálu řekla, že omluvu by přivítala: "Byla bych ráda, kdyby se omluvil i mě osobně, uvítala bych ale potom i veřejnou omluvu. Já bych hlavně chtěla zdůraznit, že to není problém Orgoníková Dryml, nevnímám to jako osobní záležitost. Poněvadž je to záležitost strany. Tím, jakou formou on vyjadřuje svoje názory nebo jaké volí postupy, tak to v této chvíli vadí nejen královehradecké ČSSD, ale sociální demokracii jako celku."

Případem se bude v pondělí zabývat krajský výkonný výbor strany, který o kauze ještě definitivně nerozhodl. 22. ledna pak budou hlasovat sociálnědemokratičtí zastupitelé v královéhradeckém kraji.

Přečtěte si také:
Vladimír Dryml se omluvil za "nešťastné" výroky

Veronika Malá, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme