Vedení ČSSD vyzvalo Paroubka a Šlégra k odchodu, ti to odmítají

Jiří Paroubek ani Jiří Šlégr by už nadále neměli působit v Poslanecké sněmovně. Ústřední výkonný výbor ČSSD je jednomyslně vyzval, aby se oba vzdali mandátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Benda, Jiří Paroubek a Jiří Šlégr opouštějí ČSSD | Zdroj: ČTK

Výzvu oběma poslancům navrhl šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Podle něj je hlavním důvodem fakt, že oba opustili stranu, za kterou byli zvoleni. Nedávno navíc představili záměr na založení nové strany nazvané Národní socialisté - levice 21. století.

Výzva je ale pouze politickým krokem, ČSSD nemá žádnou možnost, jak své někdejší členy k odchodu ze sněmovny donutit.„Postupujeme stejně jako dříve postupovala ČSSD, když byl předsedou Paroubek a někteří poslanci odešli, nebo byli vyloučeni z ČSSD,“ řekl Sobotka.

Paroubek dříve k odchodu ze sněmovny vyzýval přeběhlíky Miloše Melčáka a Michala Pohanku, kteří po volbách v roce 2006 podpořili vznik vlády Mirka Topolánka. Podle Sobotky jsou nyní v podobné situaci Paroubek se Šlégrem a měli by odstoupit.

Sociální demokraté dnes kromě toho vybrali dva nové členy svého předsednictva. Stali se jimi bývalý ministr zahraničí Jan Kohout a primátor Ostravy Petr Kajnar.

Jakub Šídlo, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme