Vedení ČT možná pozastaví všechny platby

Zástupkyně Jiřího Hodače v České televizi Věra Valterová a Jindřich Beznoska oznámili, že vedení Kavčích hor uvažuje o pozastavení všech plateb ČT až do odvolání. Chce tím zabránit neoprávněnému nakládání s finančními prostředky veřejnoprávní televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodačovo vedení tvrdí, že v ČT i nadále panuje anarchie a převážná většina vedoucích pracovníků televize odmítá respektovat jejich pokyny.

Věra Valterová, pověřená řízením České televize a zástupce stávkujících zaměstnanců Antonín Dekoj se ještě předtím sešli na půdě Českomoravské konfederace odborových svazů. Schůzku inicioval odborový předák Richard Falbr, podle kterého jednání vyjasnilo, kdo má skutečné oprávnění k řízení televize. Valterová má podle něj velmi široké pravomoci, ale nemá právo odvolávat řídící pracovníky na 1.stupni, tedy například Janu Bobošíkovou nebo Jindřícha Beznosku. Falbr také považuje včerejší události na Kavčích horách za provokaci. Kdo ji organizoval, Falbr neuvedl s tím, že odboráři to nebyli. Několikaletý finanční ředitel ČT Ladislav Paluska včera s podporou části stávkujících oznámil, že se ujímá řízení televize, a začal pracovat v ředitelských prostorách. Hodačovo vedení však hovoří o obsazení ředitelských prostor. Falbr se s Valterovou dohodl na dalších rozhovorech.

Poslanci se shodují, že umožní-li to legislativní termíny, měla by Poslanecká sněmovna znovu hlasovat o novele zákona o České televizi na řádné lednové schůzi, která má začít v úterý. Jsou také přesvědčeni, že norma bude zřejmě schválena v původní sněmovní verzi.

Krizový výbor zaměstnanců České televize požádal premiéra Miloše Zemana a šéfa Poslanecké sněmovny Václava Klause, aby kontrolu hospodaření mohl ve veřejnoprávní televizi provést Nejvyšší kontrolní úřad. Obávají se totiž, že televize je tunelována a forenzní audit by mohl být zmanipulovaný. Za stávkující to oznámil Martin Schmarz.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme