Vedení ČT odmítlo dohodu s odboráři

Věra Valterová, pověřená řízením České televize, odmítla dohodu o ukončení stávky navrženou nejsilnější odborovou centrálou. Řešení problému proto spatřuje v příchodu nového generálního ředitele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Se stávkujícími zaměstnanci bude Věra Valterová jednat, jak řekla, až z budovy televize zmizí psychický nátlak a stávkující ukončí monitorování její pracovny.

Firma kontrolující hospodaření České televize se bude zabývat také personálními otázkami. Podle ředitelky zpravodajství Jany Bobošíkové bude jednou z povinností auditorů výběrové řízení na nové redaktory zpráv. Ti by měli nahradit stávající tým stávkujících zaměstnanců.

Stávkující zaměstnanci jsou připraveni nést zodpovědnost za škody, které svým protestem České televizi způsobili. Toto rozhodnutí chtěli oznámit pověřené šéfce televize Věře Valterové, která však na domluvenou schůzku dopoledne nepřišla. Mluvčí stávkujících Martin Schmarz věří, že stejně přistupují k tomuto problému i lidé z nového managementu.

Milan Kopp, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme