Vedení KDU-ČSL se postavilo za Kalouska

Vedení lidovců se postavilo za svého bývalého místopředsedu Miroslava Kalouska. Celostátní výbor KDU-ČSL jednal o konfliktu mezi někdejším lídrem Čtyřkoalice Cyrilem Svobodou a Kalouskem, kterému má Svoboda za zlé jeho působení na ministerstvu obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidovci vyzvali Svobodu, aby svá nařčení vůči Kalouskovi dokázal nebo spor co nejdříve ukončil. Svoboda se na stranickém jednání Kalouskovi neomluvil, ale své kolegy informoval o tom, že bývalému místopředsedovi lidové strany poslal osobní dopis. Co v něm je, to však Svoboda odmítl sdělit.

Celostátní výbor KDU-ČSL také rozhodl, že květnový sjezd strany může být z technických důvodů pouze jednodenní. Až delegáti sjezdu v Ostravě tedy rozhodnou, zda zahájí volby svého vedení či je nechají až na podzimní sjezd. Během jednodenního rokování by totiž lidovci, podle jejich místopředsedy Pavla Severy, mohli zvolit pouze své nejužší vedení, tedy předsedu a místopředsedy strany. Podle jeho názoru by tomu nemělo nic bránit.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme