Vedení lidovců jedná o krizi v koalici

Napjatá situace ve vládní koalici bude stěžejním bodem dnešního jednání Celostátní konference KDU-ČSL. Konference se koná týden před sjezdem ČSSD a dva dny poté, co předseda křesťanských demokratů Miroslav Kalousek rezignoval na funkci šéfa rozpočtového výboru sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek s logem | Foto: Igor Šefr

Předseda lidovců stále opakuje, že do velikonočního sjezdu sociálních demokratů se jeho strana nebude ke koaliční krizi vyjadřovat. Na dnešní konferenci k tomu očekává intenzívní diskusi, na kterou je připraven. Podrobnosti ale říci nechtěl. "Předneseme politickou zprávu Celostátní konferenci a jistě pochopíte, že by bylo nekorektní vůči delegátům, aby se její obsah dozvěděli z médií."

Mluvčí KDU-ČSL Ondřej Jakob vzhledem k závazku nezasahovat do předsjezdové diskuse ČSSD nepředpokládá, že by Celostátní konference už dnes přijala nějaké zásadní usnesení.

"Určitě se budou zvažovat i varianty, které nastanou po sjezdu sociální demokracie, ale myslím si, že s nějakými dalšími prohlášeními a s dalšími variantami přijdeme až po sjezdu sociální demokracie, s jejímž novým vedením budeme jednat."

Širší vedení lidové strany má na programu také přípravu listopadového sjezdu v Plzni. Kalousek tam bude obhajovat předsednickou funkci; jako jediný zatím oficiálně oznámil kandidaturu.

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme