Vedení lidovců jedná o krizi v koalici

Napjatá situace ve vládní koalici bude stěžejním bodem dnešního jednání Celostátní konference KDU-ČSL. Konference se koná týden před sjezdem ČSSD a dva dny poté, co předseda křesťanských demokratů Miroslav Kalousek rezignoval na funkci šéfa rozpočtového výboru sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek s logem | Foto: Igor Šefr

Předseda lidovců stále opakuje, že do velikonočního sjezdu sociálních demokratů se jeho strana nebude ke koaliční krizi vyjadřovat. Na dnešní konferenci k tomu očekává intenzívní diskusi, na kterou je připraven. Podrobnosti ale říci nechtěl. "Předneseme politickou zprávu Celostátní konferenci a jistě pochopíte, že by bylo nekorektní vůči delegátům, aby se její obsah dozvěděli z médií."

Mluvčí KDU-ČSL Ondřej Jakob vzhledem k závazku nezasahovat do předsjezdové diskuse ČSSD nepředpokládá, že by Celostátní konference už dnes přijala nějaké zásadní usnesení.

"Určitě se budou zvažovat i varianty, které nastanou po sjezdu sociální demokracie, ale myslím si, že s nějakými dalšími prohlášeními a s dalšími variantami přijdeme až po sjezdu sociální demokracie, s jejímž novým vedením budeme jednat."

Širší vedení lidové strany má na programu také přípravu listopadového sjezdu v Plzni. Kalousek tam bude obhajovat předsednickou funkci; jako jediný zatím oficiálně oznámil kandidaturu.

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme