Vedení ODS podpořilo do druhého kola prezidentských voleb Schwarzenberga

Občanští demokraté se postavili za prezidentskou nominaci Karla Schwarzenberga. Po ranním jednání grémia vyzvala nejsilnější vládní strana voliče, aby ve druhém kole podpořili šéfa pravicové TOP 09.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas po jednání grémia ODS k vládní krizi.

Premiér Petr Nečas po jednání grémia ODS k vládní krizi. | Zdroj: ČTK

„My jsme v případě nepostupu našeho kandidáta vždy jednoznačně podpořili jiného pravicového kandidáta. Jsme ve svých názorech konzistentní, a proto považujeme z tohoto pohledu za přirozené, že grémium Občanské demokratické strany vyslovuje podporu prezidentské kandidatuře Karla Schwarzenberga. A chceme vyzvat voliče, aby ho podpořili ve druhém kole prezidentských voleb,“ prohlásil předseda ODS Petr Nečas.

Sociální demokraté se už v sobotu dohodli, že upřednostní svého bývalého předsedu Miloše Zemana. Třetí neúspěšný kandidát Jan Fischer zatím svým pdoporovatelům nedal žadné doporučení pro druhé kolo prezidentských voleb. Podle své mluvčí se rozhodne v příštích dnech.

Duel postupujících prezidentských kandidátů uslyšíte zítra na Radiožurnálu od 14.00.

Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme