Vedení ODS s rebely stále nevyjednalo kompromis ohledně daňového balíčku

Podruhé se sešli zástupci rebelů s vedením poslaneckého klubu ODS, ani tentokrát se ale pracovní skupina nedokázala dohodnout na konkrétním kompromisu ohledně daňového balíčku. Obě strany zhruba dvě hodiny probíraly dopady změn na státní rozpočet a návrhy, jak dodržet plánovaný schodek. Šestice rebelů odmítá především zvyšovaní DPH, podle nich by měl stát šetřit víc na výdajích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) projednala zprávu o výsledcích auditu ve společnosti IZIP, Marek Šnajdr | Foto: Filip Jandourek

Jednání o kompromisu ve vládním daňovém balíčku budou pokračovat až do říjnové schůze sněmovny. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura proto nechtěl obsah rozhovorů příliš komentovat.

„Zatím výsledek není, jednání bude pokračovat. Všichni známe ten časový rámec, do kterého se musíme dohodnout, nebo nedohodnout. Dokud není domluveno všechno, tak není domluveno nic. Takže na některých bodech shoda je a na některých bodech shoda není. Shoda musí být celková, protože když nebude celková shoda, tak pak je docela jedno, jestli jsme se na nějaké dílčí věci dohodli, nebo nedohodli,“ vysvětlil.

Zástupce rebelujících poslanců Marek Šnajdr popřel, že by bylo jednání ovlivněno rozhodnutím prezidenta, který včera vetoval druhý pilíř penzijní reformy.

TOP 09: Vláda nebude mít smysl, pokud ODS nepodpoří důchodovou reformu

Číst článek

„O prezidentském vetu nepadlo ani slovo. Dobře víte, že my jsme již dříve otevřeli téma daní. A to téma je nosné a proti tématu daní stojí výše výdajů státního rozpočtu. To znamená, my přicházíme s tezí, že není možné takový rozsah výdajů státního rozpočtu mít, pokud na něj nemáme zdroje, není možné tyto zdroje zajišťovat dalším zvyšováním daní,“ uvedl.

TOP 09 dnes důrazně vyzvala občanské demokraty, aby dodrželi koaliční dohodu a podpořili důchodovou reformu i rozpočet. Strana dokonce pohrozila odchodem z vlády, pokud kabinet klíčové zákony neprosadí.

Věra Pfeifferová, Martina Spěváčková, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme