Vedení policie chce zrušit odbor násilné kriminality

Vedení policie se chystá zrušit specializovaný odbor násilné kriminality na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Za oficiální důvod je označováno zefektivnění práce. Podle informací Radiožurnálu ale chystané personální kroky souvisejí také s tím, že několik bývalých i současných policistů je podezřelých z napojení na vyděračské gangy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista

Policista | Foto: Jan Rosenauer

Tým, který má být zrušen, se specializuje na násilnou trestnou činnost jako je vydírání nebo vymáhání výpalného. Podílel se i na vyšetřování vyděračského gangu kolem Davida Berdycha, do jehož struktur mají být napojení někteří pražští policisté.

Příslušníci zrušeného týmu budou začleněni do jiných složek, konkrétně do protiteroristického odboru a týmu, který se zabývá organizovanými zločineckými skupinami. Policejní mluvčí Blanka Kosinová říká, že změny by měly zefektivnit práci specializovaného útvaru.

Připouští přitom, že vedení útvaru v týmu násilné kriminality problémy skutečně řeší. "Pakliže máte na mysli některé policisty, kteří působili v rámci zvláštního týmu, který se zabýval trestnou činností policistů a byl zřízen pod odborem násilí, tak tam se ale nejedná, pokud mám dobré informace, o přímé napojení na Berdychův gang," tvrdí Kosinová.

Zrušení odboru kritizuje stínový ministr vnitra ODS Ivan Langer. Podle něj prý u policie absentuje jakákoliv koncepce boje s mafiemi. "Je to poněkud absurdní rozhodnutí. Tato věc by neměla být řešena pouhou interpelací stínového ministra vnitra, ale tímto problémem by se měl vážně obsáhle zabývat výbor pro obranu a bezpečnost," míní Langer.

Martin Hromádka, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme