Vedení policie opouští Jiří Kolář

Po zítřku by mělo dojít ke dvěma změnám na důležitých postech ve státní správě: v pondělí po sedmi letech definitivně opustí svou kancelář na policejním prezidiu jeho šéf Jiří Kolář. Premiér Jiří Paroubek má také vybrat nástupce za zemřelého ministra kultury Pavla Dostála.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kolář | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Zatím nevíme, kdo Jiřího Koláře nahradí: podle neoficiálních informací je ale horkým kandidátem jeho dosavadní náměstek Vladislav Husák. V posledních dnech mimo jiné obhajoval zásah policistů proti účastníkům technoparty na Tachovsku. Koláře pravděpodobně čeká post styčného důstojníka v Bratislavě.

Styčný policejní důstojník se stará například o image české policie a navazuje kontakty s místním policejním sborem. Ministr vnitra František Bublan minulou neděli v České televizi vysvětlil, proč je pro něj Kolář na zmíněný post ideálním kandidátem. "Myslím, si, že toto je pro Jiřího Koláře funkce důstojná a především si myslím, že roli styčného policejního důstojníka na české ambasádě v Bratislavě zvládne velmi dobře," nechal se slyšet Bublan.

S možným působením Jiřího Koláře na postu styčného policejního důstojníka na české ambasádě v Bratislavě však opoziční ODS a KSČM nesouhlasí.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme