Vedení Prahy odvolalo ředitele školy, kde žáci šikanovali učitelku

Ředitel Střední průmyslové školy Na Třebešíně František Bártl končí ve své funkci. Odvolali ho pražští radní. Na škole tři žáci šikanovali pětapadesátiletou učitelku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Střední průmyslové školy Na Třebešíně František Bártl pochybení odmítá. Pražská rada bude jednat o jeho odvolání | Zdroj: ČTK

„Rada hlavního města Prahy přijala usnesení, které jednomyslně konstatuje odvolání pana ředitele a pověření jednoho z jeho zástupců vedením školy,“ řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek z ČSSD.

V tu chvíli byl ředitel školy František Bártl v budově magistrátu jen o dvě patra výše. Informaci o svém odvolání se ale dozvěděl až od novinářů.

„Mrzí mě, že rada rozhodla bez znalosti věci a asi na základě nějakých jiných indicií, které mně nejsou známy,“ dodal ke svému odvolání František Bártl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pražští radní odvolali z funkce ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně Františka Bártla. Více radní za ČSSD a náměstek primátorky Petr Dolínek

Na konci června nebo spíše na začátku září by měl do školy nastoupit už nový ředitel. Rada se na tom shodla asi po hodinovém zasedání na pražském magistrátu.

Pětapadesátiletou učitelku na této škole zřejmě delší dobu šikanovala trojice studentů. Byli za to v lednu potrestáni podmínečným vyloučením a trojkou z chování. Učitelka krátce poté zemřela. Vedení školy trvá na tom, že šikana nebyla příčinou učitelčina úmrtí.

Ohledně možného definitivního vyloučení tří studentů zatím rozhodnuto není. Situaci na průmyslovce dál prošetřuje Česká školní inspekce.

Kauza šikana na škole Na Třebešíně | Foto: Český rozhlas

mkp, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme