Vedení středočeské ČSSD kvůli kauze Rath neodstoupí, chce odpovědnost rady

Vedení středočeských sociálních demokratů kvůli kauze Davida Ratha zatím neodstoupí. Krajský výkonný výbor ČSSD o tom rozhodl v tajné volbě s tím, že nejdřív by měla vyvodit politickou odpovědnost Rada Středočeského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference sněmovní komise pro kontrolu činnosti BIS. Richard Dolejší (ČSSD) | Foto: Filip Jandourek

„Podle mého názoru je to jasný signál krajského výkonného výboru, že je ochoten převzít politickou zodpovědnost, ale zároveň vyzývá radu kraje, aby také převzala tuto politickou zodpovědnost. Když někdo 4 roky sedí v radě s hejtmanem Rathem, nemůže se teď tvářit, že tam nebyl,“ řekl náměstek středočeské pověřené hejtmanky pro oblast regionálního rozvoje Marcel Chládek.

Poslanec Milan Urban při odchodu z jednání k výsledku hlasování řekl, že je hanbou pro středočeskou sociální demokracii. Celostátní vedení strany by podle něj mělo do dění v kraji zasáhnout.

„Nedá se říct nic jiného, než že je to hanba. Myslím, že to už bude slyšet celostátní vedení ČSSD, které vyzvalo středočeskou reprezentaci k politické zodpovědnosti, k odstoupení, k nové konferenci, k nové kandidátce. Nic z toho se nenaplnilo a hlasovali o tom tajně, což je samo o sobě v této situaci podivné, protože to je politické rozhodnutí,“ konstatoval Urban.

Rozhodnutí padne zřejmě v pondělí, kdy se rada kraje sejde a s konečnou platnotí rozhodne, zda z kauzy Davida Ratha vyvodí politickou odpovědnost.

Krajské vedení také rozhodlo, že podpoří náměstkyni Zuzanu Moravčíkovou, která kraj dočasně vede, v boji o post hejtmanky. O něm se bude hlasovat rovněž v pondělí.

Obhájci Davida Ratha zpochybňují počátek vyšetřování jeho kauzy

Číst článek

Igor Maňour, Pavel Pavlas, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme