Vedení věznic se pokusí zabránit korupci dozorců

O tom, co odhalila takzvaná akce Motýlek, budou dnes informovat zástupci policie a vězeňské služby. Dosud známé zprávy doslova šokovaly tím, v jakém stavu se nachází naše vězeňství. Motýlek totiž rozkryl čilý obchod s drogami ve Vinařické věznici na Kladensku. Kvůli tomuto skandálu obvinila policie zatím 26 lidí. Předejít podobným situacím by měly přísnější normy a požadavky na zaměstnance vězeňské služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice Vinařice | Foto: věznice Vinařice

Podle tiskové mluvčí Miloslavy Havlíčkové o rezervách v oblasti korupčního jednání vedení našich věznic ví a prý má připraveno hned několik variant řešení, aby se problém korumpovatelného personálu zmenšil. "Týká se personální práce, zkvalitnění výběru uchazečů o přijetí do služebního či pracovního poměru. Týká se procesu hodnocení zaměstnanců, motivace, odměňování. V současnosti do popředí stále víc vystupuje nutnost připravenosti zaměstnanců na skutečnost, že korupce jako nástroj organizovaného zločinu se pokouší také o vydírání či diskreditaci příslušníků vězeňské služby."

Motýlek rozkryl čilý obchod s drogami ve Vinařické věznici. Kvůli tomuto skandálu obvinila policie zatím 26 lidí. Právě s drogami souvisí podle mluvčí vězeňské služby Miloslavy Havlíčkové další problém našeho vězeňství - pronikání organizovaného zločinu do cel. "Zločin organizovaný se nezastaví před hranicemi Evropy a nezastaví se ani před branami věznic. To je zcela nový fenomén, který nemá obdobu v evropských postkomunistických zemích. Vpodstatě kriminální živly ze zemí bývalého Sovětského svazu se rády stěhují právě do České republiky."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme