Vedení zelených podpořilo Lužného na funkci ministra školství

Republiková rada Strany zelených podpořila nominaci Dušana Lužného na křeslo ministra školství. Jestli se skutečně stane nástupcem Dany Kuchtové, rozhodnou podle předsedy strany Martina Bursíka další jednání v předsednictvu a poslaneckém klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bursík, Dana Kuchtová | Zdroj: ČTK

Dosavadní náměstek exministryně Lužný, kterého navrhla sama Kuchtová, má předložit koncepci, s níž hodlá řídit ministerstvo školství. I to rozhodne, zda stane v čele školství, řekl Bursík po více než dvanáctihodinovém uzavřeném jednání strany v Brně.

Připomněl, že je jeho odpovědností, koho navrhne premiérovi na uvolněné křeslo ministra. "S doporučením nominace Dušana Lužného budu pracovat, protože jsem já jako předseda ten, který navrhuje předsedovi vlády kandidáta na ministra školství, ale samozřejmě tuhle věc budeme ještě diskutovat s poslanci a v předsednictvu strany," podotkl Bursík.

O možném odchodu zelených z koalice širší vedení strany vůbec nediskutovalo. I když náměstek ministra pro místní rozvoj Petr Pávek a další Bursíkovi kritici požadovali před jednáním silnější zastoupení na ministerstvech i ve státem kontrolovaných firmách, republiková rada nakonec žádné usnesení v tomto smyslu nepřijala.

Bursík nicméně novinářům řekl, že jeho strana bude usilovat o rovnoměrné zastoupení koaličních stran na pozicích náměstků, rozhodně ale odmítá politizaci státní služby. Nejvyšší orgán Strany zelených také přijal usnesení vyzývající straníky, aby politické diskuse vedli na půdě republikové rady a "upustili od vyvíjení nátlaku prostřednictvím médií".

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme