Vedra někde znovu vystřídaly bouřky

Silné bouřky zasáhly odpoledne jihozápad republiky. Spolu se studenou frontou postupují z Německa přes Šumavu dále k severu. Zasáhly už Chebsko, Plzeňsko i Příbramsko. Místy je doprovází krupobití a silný nárazový vítr. Ten například v Mariánských Lázních, v Chebu a v Aši vyvracel i stromy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blesky

Podle operačního důstojníka chebských hasičů Jany Čihákové zničil silný vítr na dvacet stromů. Největší škody zaznamenali hasiči na kilometrovém úseku od Mariánských Lázní směrem na Kladskou, kde odstraňovali z hlavní silnice čtyři stromy a řadu napadaných větví. Souběžnou turistickou stezku musela uzavřít policie. Prudký vítr tam polámal 14 stromů.

Další podrobnosti Radiožurnálu sdělil velitel zasahující jednotky Pavel Černý: "My jsme vyjížděli krátce po 17. hodině, měli jsme nahlášený, že za Mariánskými Lázněmi směr Kladská jsou stromy přes silnici, ty jsme rozřezali a odstranili z vozovky. Dále jsme zjistili, že je v lese větrem polámáno až 70 stromů."

Meteorologové očekávají, že další vlna bouřek se nad západními Čechami přežene v noci.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme