Vedra ve středu ukončí bouřky a krupobití. Se začátkem prázdnin se ochladí o 10 stupňů

Venkovní teploty v Česku ve středu opět překonají 31 stupňů Celsia. Vedra odpoledne skončí s příchodem bouřky, doprovázené silným větrem a krupobitím. Bouřky budou postupovat z Čech směrem k východu, na Moravu dorazí později odpoledne.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť - bouřka

déšť - bouřka | Foto: Fotobanka stock.xchng

Vítr může dosahovat rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z úterních informací Českého hydrometeorologického ústavu Na jihu Čech a Moravy do středeční noci platí zvýšené riziko vzniku požárů.

"Před zvlněnou studenou frontou, která ve středu odpoledne a večer začne ovlivňovat počasí u nás, bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu," uvedli meteorologové. V teplém jižním proudění ve středu překonají teploty 31 stupňů na většině území Čech, Moravy a Slezska. Poté se místy vytvoří silné bouřky, výstraha před nimi platí od poledne do 23.00. Na Moravu dorazí o dvě hodiny později.

Pro jih země nadále platí zvýšené riziko vzniku požárů. Do středečních 22.00 hrozí požáry v Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji a také na Třebíčsku. Lidé by proto neměli v přírodě rozdělávat oheň, vypalovat trávu či odhazovat cigaretové nedopalky na zem.

Po příchodu studené fronty se začne v Česku ochlazovat. Začátek prázdnin slibuje teploty slabě přes 20 stupňů Celsia a deštivo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme