Obnažování na veřejnosti a rušení nočního klidu. Městským strážníkům teplé počasí přidělává starosti

Svléknout se - třeba i z vlastní kůže. To by si asi v horkém počasí přál kde kdo. Zatímco většina z nás se spokojí s krátkou sukní, kraťasy a tílkem, jiní pokračují třeba i za hranici zákona. Roli přitom často sehraje alkohol. Městští policisté řešili v posledních týdnech hned několik kuriózních případů obnažování na veřejnosti. A upozorňují, že může jít i o trestný čin.

Praha/Brno/Chomutov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Martin Dušek

„Touha po unikátních fotografiích s obnaženým pozadím a pánským přirozením donutila zřejmě skupinku mladých cizinců vylézt na sousoší Jana Husa na Staroměstském náměstí. Strážníci mladé muže ztotožnili a uložili blokovou pokutu ve výši 7 tisíc korun," popsala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová případy z minulého týdne. A alkoholem se v Praze posilňovali i další výtržníci. 

S teplým počasím přibyly na severu Moravy stížnosti na rušení nočního klidu

Číst článek

„Na Špejcharu hlídka nalezla na zemi spícího muže jen v tričku a spodním prádle. U třicetiletého muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,91 ‰. O dvě hodiny později si hlídka z Prahy 1 všimla ve Františkánské zahradě na lavičce ležícího muže s odhaleným pozadím, ze kterého byl silně cítit alkohol.“

V Chomutově zase museli strážníci zasahovat proti muži, který chodil nahý po chodbě panelového domu a svým sousedkám - včetně těch v seniorském věku - do schránek doručoval perverzní fotografie.

Brněnští strážníci se letos potýkají hlavně s rušením nočního klidu. Vzpomínají ale na loňský případ, kdy domlouvali nahé šestatřicetileté ženě, která se nad ránem vracela z večírku.

Může jít o trestný čin

„Hlídce řekla, že se vrací z technoparty, kde jí bylo tak horko, že se musela vysvléct a při odchodu už si nevzpomněla, kde své šaty odložila," popsala mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Havířov odstranil ze sídlišť lavičky, na kterých se v noci scházeli opilci

Číst článek

I když případy obnažování na veřejnosti bývají úsměvné, můžou být i trestnými činy.

„Ve většině případů se však jedná o přestupek proti veřejnému pořádku nebo trestný čin výtržnictví. A v případě, že jsou u takového nevhodného chování přítomny i děti, může se dotyčný dopustit ohrožování výchovy dítěte," vysvětlila Ivana Nguyenová z policejního prezidia.

Jen za duben a květen policie eviduje přes 250 případů ohrožování mravní výchovy dětí a bezmála 600 případů výtržnictví. Spojitost s nahotou na veřejnosti ale můžou mít jen některé z nich.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme