První klienti se po více než dvou měsících vracejí do domova pro zdravotně postižené ve Vejrptech

Víc než dva měsíce po tragickém požáru domova pro zdravotně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku se do zařízení vrací prvních 13 klientů. Obývat budou zatím jen jedno patro domu.

Vejprty (Chomutovsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Událost, při které se na konci ledna udusilo osm lidí, stále šetří policie. Opravy poškozeného domu si vyžádají zhruba sedm milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobné informace shrnul reportér Jan Beneš

Za dva měsíce se podařilo opravit jen spodní patro dvoupatrové budovy. „Podařilo se zrekonstruovat čtyři pokoje a jednu místnost pro personál,“ upřesňuje Radiožurnálu ředitel městských služeb ve Vejprtech Viktor Koláček.

Opatření spojená s nouzovým stavem stěhování klientů nekomplikují. Horší je to, že se klienti nemohou pohybovat po městě tak, jak byli zvyklí.

„Klienti jsou zavření, nejsou návštěvy, a to má své limity. Jsem rád, že otevíráme, protože moc aktivit, než že pustíte do areálu klienty kouřit a jít se projít, dělat nemůžeme,“ dodává Koláček.

Zbylých 23 klientů by se do domova Kavkaz mělo vrátit na konci června.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme