Vejprty už zvládly sněhovou kalamitu

Ve Vejprtech na Chomutovsku odvolali kalamitní stav, který v třítisícovém městečku platil od pondělního večera. Stále sněží, ale všechny komunikace se podařilo uklidit. Do obce se tak už dostanou pravidelné autobusové linky, záchranáři i zásobování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odklízení sněhu

odklízení sněhu | Foto: Ivan Babej

Obyvatelé třítisícových Vejprt na Chomutovsku se dnes probudili do dalšího zasněženého rána. Ve městě od pondělního večera trval kalamitní stav. V ulicích byla nasazená veškerá technika, která se dostávala k domům, odříznutým sněhem. Situaci ve městě, kde je kolem metru sněhu, popsala dopoledne starostka Jitka Gavdunová.

"Kalamitní stav stále trvá, ale už je to mnohem lepší. Už máme jenom čtyři úseky, na které dneska nasadíme frézu, a pokud se zase rapidně nezmění počasí, tak bychom mohli odpoledne ten kalamitní stav odvolat. Drobně sněží, ale není vítr, takže to vypadá nadějně," doufala starostka.

Spojení s Vejprty se od rána obnovovali také železničáři. Na trati z Chomutova do Vejprt totiž v pondělí vykolejila lokomotiva.

Milan Kopp, Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme