Na silnici u Bedřichova se procházel velbloud, domů se vrátil díky stopám ve sněhu

Zatoulaného velblouda potkal při středeční kontrole silnic po nočním sněžení Petr Šén, ředitel libereckých silničářů. Na první pohled nerozeznal, o jaké zvíře se jedná. Velbloud kráčel středem silnice mezi Bedřichovem a Hraběticemi.

Bedřichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlé zvíře na silnici III/29022 mezi Bedřichovem a Hraběticemi v Jizerských horách | Foto: Petr Šén | Zdroj: Petr Šén

Petr Šén kontroloval ve středu ráno stav komunikací, když ho velbloud stojící na cestě donutil zastavit. Šén zvíře uprostřed cesty nejdříve vyfotografoval. 

„Jelikož jsem jel před sedmou hodinou ranní, bylo dost šero. Nejprve jsem viděl jen siluetu, která vycházela ze zatáčky. Až podle dlouhého krku mi došlo, že se jedná o velblouda. Naštěstí v okolí Bedřichova není moc velbloudích chovatelů,“ uvedl Šén.

Po silnici v Brně se procházel velbloud, utekl ze svatby

Číst článek

Po setkání s vozem se zvíře rozhlíželo po okolí, na jakou stranu by mělo dál jít. Velbloud podle slov Šéna evidentně nechtěl do sněhu, proto zvolil cestu středem protažené komunikace. Ke zvířeti uprostřed cesty byla přivolána policejní hlídka.

Obecní policii Janov nad Nisou se nakonec podařilo vypátrat majitele. „Šli jsme po velbloudích stopách ve sněhu, až jsme narazili na otevřenou ohradu,“ uvedl strážník Jan Samek. Zvíře se tak bezpečně vrátilo do 2 kilometry vzdáleného domova.

ar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme