Veletrh neziskových organizací se zaměří na dobrovolnictví

V Praze se uskuteční už dvanáctý ročník veletrhu neziskových organizací NGO Market 2011. V Národní technické knihovně se představí víc než 150 vystavovatelů, kteří veřejnosti nabídnou prezentaci různých druhů neziskové práce. Podle jednoho z organizátorů Petra Hrubeše je letošní ročník zaměřený především na tématiku dobrovolnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veletrh neziskových organizací NGO Market 2010 | Foto: Jiří Bednář

„Letos máme přes sto padesát vystavovatelů z širokého spektra neziskových organizací. Například dvacet dva se zabývá kulturou, sportem a volnočasovými aktivitami, padesát tři organizací zabezpečuje sociální služby a péči o zdraví, šestnáct organizací podporuje lidská práva a demokracii, patnáct chrání životní prostředí a třicet dva se věnuje výchově, vzdělávání či výzkumu,“ prozradil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O veletrhu neziskových organizací mluvil Petr Hrubeš ve Světě o desáté

Kolik dobrovolníků v Česku nyní působí, nelze podle něj doložit čísly, protože poslední velký průzkum to zjišťoval před několika lety. Podle samotných neziskových organizací jejich počet ale i u nás roste.

„A je to převážně u mladých lidí, kteří mají více času, ale pochopitelně že mají větší zájem a větší ochotu být prospěšní,“ podotkl Hrubeš ve Světě o osmé.

Součástí programu budou i workshopy, přednášky a diskusní fóra a také doprovodná kulturní program. Záštitu nad veletrhem neziskových organizací převzal exprezident Václav Havel a patrony jsou zpěvačka Tonya Graves a mim Boris Hybner.

Jan Herget, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme