Řidiči pod dohledem. Policie během Velikonoc posílí kontroly na silnicích

Řidiči budou o Velikonocích tradičně pod větším dohledem policie. Ve středu policisté začínají s intenzivnějšími kontrolami řidičů. Zaměří se na dodržování rychlosti nebo na řízení pod vlivem alkoholu. O Velikonocích totiž za volant usedá víc opilých řidičů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní kontrola (ilustrační foto) | Foto: Jan Schejbal / Empresa Media | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Velikonoce jsou u nás rizikové období a dopravně bezpečnostní opatření, které vyhlásil policejní prezident, je zejména preventivního charakteru. Policisté budou na hlavních silničních tazích, budeme se snažit o to, aby byli co nejvíce vidět,“ řekl ve vysílání Radiožurnálu šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

PŘEHLEDNĚ: Kam o Velikonocích? Prodloužený víkend nabídne desítky akcí, otevřou i některé zámky

Číst článek

Největší komplikace v dopravě očekává Lerch ve středu a ve čtvrtek. „Očekáváme zatížení hlavních páteřních tras,“ vysvětlil.

Loni v období od Zeleného čtvrtka až po Velikonoční pondělí zemřelo při dopravních nehodách 6 lidí, 35 se zranilo těžce a 277 lehce. Nehod bylo přes 1100.

To je víc než rok před tím, kdy ale bylo méně mrtvých i těžce zraněných, píše Centrum dopravního výzkumu a zmiňuje i důvod nehod. Často to byl alkohol, o loňských Velikonocích hrál roli při třech smrtelných nehodách z celkem šesti, kdy někdo zemřel.

Kontroly i v zahraničí

Řidiči budou pod přísnějším dohledem i na Slovensku, policisté tam zároveň budou dávat třeba letáky s informacemi o tom, jak rychle se odbourává alkohol. To je akce policie a slovenského svazu pivovarů.

Víc policistů bude na silnicích i v Polsku, sledovat budou alkohol, rychlost, technický stav a používání pásů. Častější kontroly na Velikonoce mají ve zvyku i v Rakousku a v Německu varují před častějším výskytem kolon.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme