Velikonoce: znovu mrtví na našich silnicích

Za prodloužený velikonoční víkend zemřelo na českých silnicích dvanáct lidí, toho pět motocyklistů. Tragická bilance se rozprostřela do všech tří volných dnů - v sobotu zahynulo pět lidí, v neděli tři a v pondělí čtyři. Loňská bilance třídenních Velikonoc byla méně děsivá, před rokem zůstalo na našich silnicích osm mrtvých. Naopak v roce 2003 nepřežilo velikonoční svátky plných 25 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobní auto po nehodě | Foto: ZZS Trans Hospital

Letos se opakoval neblahý scénář krásného počasí a uvolněné atmosféry jarních svátků. Na silnicích se vyrojili majitelé rychlých motorek. A bohužel opět nejezdili opatrně. Přesto, že policisté předem avizovali zesílené silniční kontroly, speciálně zaměřené na požití alkoholu a motocyklisty.

Jako zatím poslední zemřel po nárazu do domu jednadvacetiletý motorkář v Otvovicích na Kladensku. Jeho případ je nesmyslnou nedisciplinovaností: Mladý muž neměl zkoušky k řízení použitého typu motorky a navíc nesměl řídit až do roku 2014.

Podle praporčíka Romana Gnidy je velkou výhodou změna zákona, díky které stačí k prokázání alkoholu v krvi řidiče pouze dechová zkouška, není nutný odběr krve: "Časově to bylo zbytečně náročné, protože jsme museli s řidičem jet na odběr krve do nemocnice, případně na protialkoholní záchytnou stanici. Teď nám na místě nafouká, my to zadokumentujeme na místě a do druhého dne jsme schopni přestupek oznámit na magistrátu. Dosud jsme museli čekat na výsledky odběru krve a všechno se prodlužovalo."

Aktuální situaci na českých silnicích pro vás sleduje ZELENÁ VLNA.

Přečtěte si také:
Navzdory posíleným kontrolám umírají na silnicích další lidé
Nulová tolerance řidičům - heslo velikonočních policejních kontrol
Policie dohlédne na pomlázku
V Přelouči se jezdí rychleji než na dálnici
Policie obvinila řidiče, který smetl z cesty silničáře

Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme