DOKUMENT: Prezidentova velikonoční promluva: Společnost můžeme uzdravit sympatií a láskou

Prezident České republiky Miloš Zeman přednesl v neděli v České televizi velikonoční promluvu k národu, o kterou jej požádal kardinál Dominik Duka. Vyzval v ní občany k lásce vůči dětem a starým lidem. Zmínil také, že naše společnost je zraněná, a jedině láska a sounáležitost ji může uzdravit. Nabízíme přepis celého projevu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vážení a milí spoluobčané,

pan kardinál Dominik Duka mne požádal o vystoupení při příležitosti velikonočních svátků. Rád jsem mu vyhověl.

Jsme super konzumní společnost, pandemie je Boží výzva, říká Duka. Velikonoce čeká autentičtější

Číst článek

Dnes nebudu mluvit o ekonomice, nebudu mluvit o politice, a dokonce ani o koronaviru. Budu mluvit o naději, protože Velikonoce jsou poselstvím naděje. Jsou příběhem zmrtvýchvstání a vzkříšení, ale jsou také návratem jara.

Naše společnost samozřejmě není mrtvá, ale je zraněná a my všichni bychom ji měli uzdravit. Nemůžeme ji uzdravit nenávistí, která se někdy objevuje na sociálních sítích, ale můžeme ji uzdravit přátelstvím, láskou, vzájemnou sympatií, solidaritou a sounáležitostí. A právě o to bych vás chtěl poprosit.

Mějme lásku vůči dětem, které jsou naší budoucností. Mějme lásku k nám starým lidem, vzhledem k tomu, že už vzpomínáme na naši minulost, a úcta k naší minulosti je součástí národního povědomí.

Kdysi jsem navštívil Kralice. A tam je památník tamní Kralické bible, ten památník je ve tvaru rozevřené knihy, a na něm jsou pouze tři slova: Bůh láska jest.

A proto bych vám všem chtěl popřát víru, naději a lásku.

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme