Velikonoční týden vrcholí církevní slavností vzkříšení

Věřící oslavují v chrámech a kostelích Kristovo zmrtvýchvstání. Boží hod velikonoční je hlavním svátkem církevního roku, avšak i pro něvěřící jsou Velikonoce vyjádřením radosti z příchodu jara a početí nového života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kardinál Miloslav Vlk | Foto: Petr Doležel

Velikonoce jsou spolu s nastupujícím jarem znakem obrovské síly života, kterou nemůže nic utlačit. Radiožurnálu to řekl kardinál Miloslav Vlk. Dodal, že o velikonocích uvažuje mimo jiné i v politické dimenzi.

"Samozřejmě myslím nejen na ten fyzický život, ale i život z víry, život duchovní. A myslím v takové širší dimenzi, myslím na dobu v komunismu, kdy ta snaha byla potlačit takovýto život, a ono se to nepodařilo. A to mi dává naději, že ani současná doba, která někdy třeba není příliš příznivá, není a nebude schopná tento život potlačit," poznamenal pro Radiožurnál Miloslav Vlk.

Hlava katolické církve, papež Jan Pavel II. tak, jako každý rok po velikonoční nedělní mši, vyslal poselství Městu a světu - Urbi et orbi.

Patriarcha ruské pravoslavné církve Alexij II. prohlásil, že letošní velikonoční oslavy jsou pro katolíky a pravoslavné dobrou příležitostí pro podporu křesťanské jednoty.

Milan Kopp, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme