Velitel zásahu v Krejčířově vile čelí trestnímu stíhání

Státní zástupce dnes obvinil velitele policejního zásahu, při kterém uprchl miliardář Radovan Krejčíř. Jan Špitálský je stíhán za maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti. Proti obvinění podal stížnost, kterou se nyní bude zabývat Krajské státní zastupitelství v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř

Radovan Krejčíř | Foto: Policie ČR

Špitálský velel před dvěma a půl měsíci zásahu při domovní prohlídce v Krejčířově luxusní vile v Černošicích u Prahy. Krejčíř tehdy utekl a policie po něm dodnes marně pátrá.

Na místě zásahu bylo kromě Špitálského dalších devět policistů z pražské protikorupční policie. Po Krejčířově útěku byli postaveni mimo službu, po čase se ale všichni včetně Špitálského vrátili do práce.

Inspekce ministra vnitra, která se okolnostmi miliardářova útěku zabývala, poté žalobci navrhla, aby obvinil pouze Špitálského. Podle mluvčí ministra vnitra Radky Kovářové nebyl případ zbylých devíti policistů předán ani odboru kontroly a stížností s návrhem na kázeňské potrestání.

Policisté si však stěžují, že s nimi jejich nadřízení stále nekomunikují a nevrátili jim jejich rozpracované případy. Žádají proto ministra vnitra Františka Bublana, aby se s nimi sešel. Ministr schůzku přislíbil. Případem se ještě zabývá poradní komise policejního prezidenta, která řeší stížnosti policistů na rozhodnutí, kterým byli postaveni mimo službu.

Podnikatel Krejčíř je stíhán za přípravu vraždy celníka a přípravu podvodu. Utekl proto, že jej při domovní prohlídce nikdo nehlídal. Kvůli skandálu rezignoval policejní prezident Jiří Kolář, ministr vnitra odvolal šéfa protikorupční policie a jeho náměstka. Nový prezident dosud nebyl jmenován.

Martin Hromádka, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme