Velitelé 6. polní nemocnice čelí obvinění z šikany

Kvůli údajné šikaně vojáků v Afghánistánu vyšetřuje policie velitele 6. české polní nemocnice Jindřicha Sittu a náčelníka štábu Michala Pechu. Oba čelí obvinění ze zneužívání pravomoci. Na jejich chování si stěžovali vojáci, kteří pod nimi sloužili. Podle mluvčí policejního prezídia Blanky Kosinové prokázala pochybení obou velitelů i armádní prověrka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohled do polní nemocnice | Foto: Armáda ČR

Oba velitelé měli podle obžaloby vytvořit v rozporu se zákonem a armádními předpisy vlastní kázeňský řád a na jeho základě ukládat přehnaně přísné tresty. "Obvinění již byli vyslechnuti za přítomnosti svého zvoleného obhájce. V případě, že by byli oba obvinění uznáni rozsudkem soudu vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody až na tři léta. Vyšetřování věci nadále pokračuje, nelze vyloučit i zahájení trestního stíhání proti dalším velitelským orgánům 6. polní nemocnice nebo rozšíření obvinění již stíhaným obviněným."

Za velitele afghánské nemocnice se postavili ministr obrany Jaroslav Tvrdík a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme