„Velká rada“ nabízí pomoc při řešení krize v ČT

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla nabídnout parlamentu zprostředkování řešení krize v České televizi. Zároveň je ochotná převzít na omezenou dobu některé kompetence Rady České televize. Oznámila to mluvčí takzvané velké rady Helena Havlíková. Někteří zákonodárci podle ní o zmíněném návrhu už vědí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rada se rozhodla nabídnout parlamentu převzetí některých kompetencí Rady ČT na omezenou dobu. Českému rozhlasu to řekla mluvčí rady Helena Havlíková.

Pro případné zprostředkování řešení situace v České televizi ustavila vysílací rada tříčlennou skupinu ve složení Josef Musil, Jan Uhlíř a Arnošt Wagner. Zmíněné tři členy vysílací rada vybrala tak, aby mohli být vnímáni jako lidé, kteří se nepřiklonili na žádnou stranu sporu, doplnila Havlíková.

Radě České televize hrozí v pátek ze strany Poslanecké sněmovny odvolání. Politici nyní hledají náhradní způsob kontroly nad činností České televize.

Česká televize, Stanislav Vintr, Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme