Velká voda na Českolipsku už pomalu opadává

I když hladiny řek a potoků, které zvedly sobotní vytrvalé deště, už pomalu klesají, třetí stupeň povodňové aktivity večer stále platil v Pertolticích a v Mimoni. Největší škody jsou hlášeny z oblasti Brniště a Velkého Grunova, kde rozvodněný Panenský potok zaplavil asi 15 domů, dalších 10 domů bylo zatopeno v Mimoni. Na postižených místech zasahovaly jak profesionální, tak dobrovolné hasičské sbory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Mimoni voda způsobila nejvíce škod v okolí Písečného mostu. Místní obyvatelé tvrdí, že tolik vody jako nyní už dlouho neměli. Ve večerních hodinách nadále stoupala hladina Ploučnice v České Lípě a na řece platil první stupeň povodňové aktivity. Voda v řece Svitávce, která se rozlila během noci na neděli a způsobila komplikace hlavně na Cvikovsku, se už vrátila zpět do svého koryta. Podle operačního důstojníka českolipských hasičů Karla Vacka profesionální hasiči dnes také museli zasahovat při malé ekologické havárii v Markvarticích. Tam voda zaplavila vrak vozu, z jehož motoru pak do potoka unikl olej. Hasiči ho likvidovali pomocí tří norných stěn.

Napilno měly v noci ze soboty na neděli záchranné hasičské sbory z Jablonného v Podještědí, České Lípy, Nového Boru a Cvikova. Kvůli vytrvalému dešti, který zvedl hladiny menších toků, hrozilo přilehlým obcím částečné zatopení. Jak ČRo 1 - Radiožurnálu řekl operační důstojník Karel Vacek, českolipští hasiči v noci vyjížděli k asi dvaceti případům. Čerpali hlavně vodu ze zatopených objektů a čistili toky a hráze. Žádné větší škody na majetku ale hlášeny nebyly.

Snímky ze zaplavených oblastí najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Zdenka Schovánková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme