Velká voda znovu hrozí

Vydatný déšť opět zvedl hladiny řek hlavně na severu Čech a na některých místech se voda vylila z břehů. Na Labi pod Špindlerovým Mlýnem platil skoro celý den třetí stupeň povodňové aktivity, tedy ohrožení, večer ale voda klesla na stupeň nejnižší. Stav ohrožení ve večerních hodinách stále trval v Hostinném, a také na řece Kamenici v Plavech u Tanvaldu a v obci Bukovany na Českolipsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třetí stupeň odpoledne vodohospodáři vyhlásili i na Jizeře v Jablonci nad Jizerou, později ale její hladina klesla ke druhému stupni. Odpoledne Jizera dokázala během hodiny vystoupit místy až o sedmnáct centimetrů. Na Mladoboleslavsku stále platí stav pohotovosti.

Meteorologové varují, že v důsledku vydatného deště na horách by v noci mohlo znovu dojít k vzedmutí hladin řek především na severu Čech. Některým oblastem jižní Moravy zase hrozí vichřice. Vítr této intenzity se očekává zejména ve vyšších polohách Vysočiny a na Drahanské vrchovině. Silný vítr dnes zkomplikoval život obyvatel celého Moravskoslezského kraje. Hasiči museli odstraňovat spadlé stromy, které zablokovaly silnice. Například v Hlučíně spadl strom přímo na trafostanici. Vítr poškodil i plechy na střeše Ostravského muzea na Masarykově náměstí v centru města. Podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Libora Tomici se naštěstí vše obešlo bez zranění.

Jana Zemanová, Eliška Pilařová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme