D1 u Velkého Meziříčí bude v noci zavřená. Silničáři bourají nadjezd, řidiči musí využít objízdné trasy

V noci ze soboty na neděli bude u Velkého Meziříčí zavřená dálnice D1. Informoval o tom mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Řidiči neprojedou obousměrně mezi 141. a 146. kilometrem. Silničáři v úseku budou bourat nadjezd. Přípravné práce omezily provoz už ve 13.00. Řidiči tak celou noc budou muset jezdit po objízdných trasách, upozorňuje mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Provoz na D1 před objížďkou je podle policie zatím plynulý a netvoří se kolony.

Velké Meziříčí (Aktualizováno: 19:37 4. 5. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závadu na 98. kilometru dálnice D1 na Vysočině, kvůli které na dálnici vytékala voda a namrzala, se už podařilo provizorně odstranit

V noci bude na Vysočině zavřená dálnice D1, silničáři bourají nadjezd. (ilustrační foto) | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

„Na označené objízdné trasy, které ale vedou paralelně s dálnicí a nejsou dlouhé, odkloníme veškerou dopravu v sobotu v sedm večer a dálnici opět pustíme do provozu v neděli nejpozději v devět ráno,“ vysvětluje. „Pro všechny je samozřejmě připravená posílená směna na informačním callcentru ŘSD,“ dodává.

Kolony se v místě uzavírky zatím netvoří. „Obecně provoz na dálnici v tuto dobu nebývá vysoký. Přesto apelujeme na řidiče, aby byli obezřetní a před místy uzavírek snížili rychlost a respektovali značení objízdných tras,“ řekl policejní mluvčí z Vysočiny David Linhart.

Dělníci chtějí využít jarního počasí a vysokých teplot, s modernizací D1 plánují začít už v březnu

Číst článek

Omezení ale budou v tomto úseku i v neděli od rána až do 15.00. Auta budou kvůli přípravě demolice jezdit ve směru na Brno dvěma pruhy a ve směru na Prahu jedním pruhem. 

Nadjezd byl postavený spolu s dálnicí v 70. letech minulého století. „Nový nadjezd bude řidičům k dispozici ještě před koncem letošní stavební sezony,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Studecký. Do té doby budou muset řidiči mířící na Fajtův kopec jezdit po objížďce přes obce Dolní Radslavice a Lhotky.

Demolice nadjezdu souvisí s rekonstrukcí úseku dálnice mezi exity 141 a 146 u Velkého Meziříčí s mohutným mostem Vysočina, jehož mostovka je dlouhá 425 metrů je ve výšce 76 metrů. Přestavbu skoro šesti kilometrů D1 zajišťuje firma Metrostav, dokončit ji má do dubna 2021. Cena stavby je podle smlouvy 1,583 miliardy korun bez daně.

O jaký konkrétní úsek se jedná, najdete na přiložené mapě. Běžně projetí úseku trvá jen několik minut, v noci na neděli ale řidiči budou muset jezdit po objízdných trasách. 

Jan Svatoš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme