U Prahy řádí gang zlodějů, za pár měsíců vykradli na 50 domů. Lidé píšou policejnímu prezidentovi

Na jihovýchodě u Prahy bylo v posledních měsících vykradeno zhruba padesát rodinných domů. Upozorňuje na to spolek Nové Habří, který kvůli tomu poslal otevřený dopis policejnímu prezidentovi Janu Švejdarovi.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mapa kriminality ukazuje, že v listopadu jihovýchodně od Prahy došlo oproti zbytku republiky k většímu množství vloupání do obydlí. | Zdroj: Mapa kriminality

Spolek Nové Habří upozorňuje, že v okolí Prahy řádí organizovaná skupina zlodějů. Během listopadu a prosince totiž byly vykradeny rodinné domy v Kamenici, Jesenici a Velkých Popovicích.

Speciální kolo hendikepovanému triatletovi ukradli zloději, 250 tisíc na nové přispěli lidé za necelý den

Číst článek

Podle Richarda Unruha ze spolku je scénář krádeží velmi podobný. „Jedná se vždycky o velmi rychlou akci. Pravděpodobně dobře vytipovanou nemovitost zloději celou proběhnou, během pěti minut vyházejí ven veškerý majetek, otočí skříně naruby a berou jenom peníze a šperky. Nezastaví je zabezpečovací zařízení, nezastaví je kamery – ty zaslepí – psa uspí, alarm ustřihnou,“ popsal Radiožurnálu.

Podle Unruha zloději domy vykrádají často v době, kdy se smráká, tedy zhruba kolem čtvrté páté hodiny odpoledne.

Reportérka Radiožurnálu se byla v neděli podívat u jednoho z vykradených domů a rozhodně nešlo o žádnou osamělou budovu. Dům stojí nedaleko hlavní silnice, která vede na Prahu, a v jeho blízkém okolí je několik dalších rodinných domů.

Okamžitá opatření

Členové spolku v otevřeném dopise Jana Švejdara vyzývají třeba k tomu, aby nařídil okamžitá opatření, která by situaci vyřešila. „Rádi bychom vyzvali policii k intenzivnějším kontrolám. Chtěli bychom, aby měla vyšší viditelnost v terénu a její posílení v našem regionu. A zároveň bychom chtěli kriminalisty vyzvat k analýze toho konkrétního případu,“ vysvětlil Unruh.

Policejní prezident Jan Švejdar na svém twitterovém účtu napsal, že se případem zabývá: „Se situací ve Velkých Popovicích jsem detailně seznámen a rozhodně ji neberu na lehkou váhu. Příslušným součástem policie jsem uložil realizovat opatření, která z taktických důvodů nemohu blíže konkretizovat. Garantuji, že další vývoj budu pečlivě sledovat.“

Se situací ve Velkých Popovicích jsem detailně seznámen a rozhodně ji neberu na lehkou váhu. Příslušným součástem policie jsem uložil realizovat opatření,které z taktických důvodu nemohu blíže konkretizovat. Garantuji, že další vývoj budu pečlivě sledovat. tn.nova.cz/clanek/desitky…

11:28 – 28. 12. 2019

5 21

A třeba ve Velkých Popovicích se teď snaží posílit i obecní kamerový systém. „Společně s IT systémem obce jsme vyhlásili výběrové řízení na opravu kamerových systémů, doplnění a rekonstrukci,“ dodala nezávislá starostka Václava Zímová.

Vedení Velkých Popovic také začalo intenzivněji vyzývat obyvatele, aby si pořádně své domy zamykali nebo udržovali dobré sousedské vztahy, protože i sousedé navzájem si můžou v ochraně domů pomoct.  

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme