Velký pátek zůstává pracovním dnem

Státních svátků zůstane třináct. Poslanci zamítli senátní návrh, aby se jedním z nich stal i Velký pátek. Vadilo jim, že návrh zároveň počítal se zrušením MDŽ jako významného dne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kostel v obci Stará Říše | Foto: www.telcsko.cz/stararise

Velký pátek bude dál pracovním dnem - rozhodli poslanci. Zamítli tak návrh senátorů, aby se tento den stal státním svátkem. Spoluautor novely Martin Mejstřík se nevzdává - do sněmovny s ním přijde znovu. "Podám to znovu bez MDŽ. Uvidíme, jak to dopadne v Senátu."

Právě vypuštění Mezinárodního dne žen ze seznamu významných dnů bylo součástí předlohy. To vadilo hlavně levicovým poslancům - mimo jiné místopředsedovi ČSSD Zdeňku Škromachovi. "Kdyby se jednalo jenom o Velký pátek, aby byl svátkem, tak si myslím, že to prošlo," vysvětlil.

Pravicově laděný Senát v MDŽ vidí spojení s komunistickou minulostí. Lidovecký ministr bez portfeje Cyril Svoboda novelu podpořil. "Nevidím jako klíčovou otázku, že se má rušit Mezinárodní den žen. Klidně ať zůstane. To mi vůbec nevadí," doplnil Svoboda.

Česká republika patří v počtu státních svátků do evropského průměru. Lidé by tak volný den navíc přivítali.

Veronika Malá, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme