Věra Špinarová je navržena na státní vyznamenání, sdělil Zeman během návštěvy Ostravska

Prezident Miloš Zeman by mohl in memoriam vyznamenat zpěvačku Věru Špinarovou. Řekl to na Ostravsku regionálnímu Deníku s tím, že zpěvačka je na vyznamenání navržená.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvačka Věra Špinarová na fotografii z roku 2015 | Zdroj: ČTK

„Já mám Deník rád, takže vám to řeknu. Věra Špinarová je navržena na vyznamenání in memoriam,“ řekl prezident.

Zda prezident Špinarovou 28. října skutečně vyznamená, není ale zatím jasné. Server iROZHLAS.cz požádal o upřesnění mluvčího Hradu. „Mohu jedině odkázat na vyjádření pana prezidenta pro Deník. Více dodávat nebudu,“ odmítl potvrdit prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, že Špinarová vyznamenání skutečně dostane.

Neupřesnil ani, kdo zpěvačku na vyznamenání navrhl. „K vyjádření pro Deník ani slovo,“ odpověděl stroze.

Slavná zpěvačka zemřela letos v březnu ve věku 65 let. Proslavily ji například písně Meteor lásky, Bílá Jawa 250 nebo Jednoho dne se vrátíš.

Nohavica a Sáblíková ano, Vlk ne

Jaromír Nohavica | Foto: Kristýna Maková

Zeman byl v Moravskoslezském kraji na třídenní návštěvě. Ve čtvrtek v Českém Těšíně oznámil, že 28. října ocení i jiného umělce z Ostravska, písničkáře Jaromíra Nohavicu.

Už v červnu prezident prohlásil, že hodlá vyznamenat fenomenální rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou. Naopak odmítl vyznamenání letos zesnulého kardinála Miloslava Vlka s vyjádřením: „udělal všechno pro to, aby spory mezi církví a státem byly co největší“.

Lucie Valášková, ber, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme