Socha Špinarové zůstane v centru Ostravy. Syn na radnici neuspěl s žádostí o její odstranění

Syn zesnulé zpěvačky Věry Špinarové trvá na odstranění sochy své matky z centra Ostravy. Na páteční schůzce se starostkou centrálního obvodu ale se svým požadavkem neuspěl. Znovu o tom půjde s radními obvodu jednat příští týden. Bronzová socha stojí v Ostravě od minulého týdne a zobrazuje zpěvačku s roztaženýma rukama na podstavci připomínajícím gramodesku.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Věry Špinarové v Ostravě | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

„Mamka byla neskutečně veselá a on ji tam vyobrazil jako osmdesátiletou stařenu zničenou životem,“ řekl Adam Pavlík Českému rozhlasu Ostrava.

Když se rodině nelíbí, je to vlastně to nejhorší, co se mohlo stát, říká ostravský primátor k soše Špinarové

Číst článek

Syn Věry Špinarové má k soše velké výhrady. Starostce předal petici za odstranění sochy zhruba se 1600 podpisy.

„Já jsem říkal, že půjdu a zahalím to osobně,“ dodal.

Proti odstranění sochy se ale podle starostky centrálního obvodu vyslovila většina radních.

„Toto jsem panu Pavlíkovi sdělila s tím, že jsme se domluvili, protože máme ještě příští úterý mimořádné jednání rady, že pan Pavlík to chce se všemi členy rady projednat,“ řekla starost Petra Bernfeldová z hnutí Ostravak.

Bronzová socha byla odhalena 16. října v Husově sadu v centru Ostravy. Ačkoliv mělo být dílo, které na přání městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz vytvořil sochař David Moješčík, poctou známé a oblíbené zpěvačce, zatím sklízí hlavně kritiku.

Se ztvárněním oblíbené zpěvačky není spokojena rodina ani veřejnost. Poukazují na to, že socha neodráží podobu Špinarové.

Iva Havlíčková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme