Veřejně prospěšné práce jako trest za projevy rasismu

Okresní soud v Jeseníku potrestal pětici Romů, která v srpnu vyvolala v centru města z rasových důvodů brutální rvačku. Dvě Romky a dva mladiství mají odpracovat 120 až 160 hodin obecně prospěšných prací. Poslední muž byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody s odkladem na dva roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Všichni čelili žalobě, že napadali v srpnu na jesenickém náměstí lidi. Někteří obžalovaní vyvolali rvačku a další nadávali kolemjdoucím kvůli jejich rase. Rozsudek dosud není pravomocný.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kubíček: Důvody rozhodnutí

Odsouzení si ponechali lhůtu na odvolání. Soudce Miloš Kubíček Radiožurnálu vysvětlil své rozhodnutí: Podle výpovědi svědků předvolaných na návrh obhajoby se vlastně nic nestalo, žádné rasistické nadávky na náměstí nezazněly a nebyly patrné žádné fyzické útoky. Avšak tato tvrzení nebyla v souladu s ostatními objektivně zjištěnými skutečnostmi na místě činu. Verze obžalovaných tedy nebyla věrohodná.

Milan Kopp, Petr Doležel, Marcela Horáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme