Veřejnoprávní multiplex se senátu nelíbí

Česká televize a Český rozhlas by podle Senátu neměly být zvýhodněny před komerčními stanicemi v získání prostoru pro digitální vysílání. Příslušný návrh zákona o elektronických komunikacích proto horní komora vrátila Sněmovně s řadou změn. Například právě možnost přejít z analogového na digitální vysílání vysílání by měly dostat všechny televize, je přesvědčen senátor zpravodaj František Kopecký z ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Senátu | Foto: Jan Rosenauer

"Myslím si, že je to základní předpoklad k urychlení přechodu na digitální vysílání, protože v zájmu našich občanů je, aby televizní společnosti, které nyní vysílají a na které jsou naši občané navyklí, aby co nejrychleji přešly na digitální vysílání."

Ministr pro informatiku Vladimír Mlynář je ale z rozhodnutí Senátu velmi zklamán. Například přechod všech celoplošných televizí z analogového na digitální vysílání je alespoň zatím technicky prý nemožný. Zákon v takové podobě by proto podle Mlynáře byl velmi nešťastný. "Budu ještě analyzovat v klidu, co to všechno přinese, ale můj první komentář je, že to znovu znepřehlední a zesložití situaci kolem digitalizace. Samozřejmě pokud by sněmovna potvrdila názor senátu, tak by to zase znamenalo, že Česká televize a Český rozhlas digitální multiplex nebudou, alespoň v dohledné době."

Markéta Kaclová, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme