Věřitelé Bestsportu schválili posudek oceňující hodnotu O2 arény

Věřitelé firmy Bestsport dnes jednomyslně schválili znalecký posudek, který ocenil hodnotu vysočanské O2 arény. Je pětkrát nižší, než za kolik Bestsport multifunkční halu v Praze postavil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 arena | Foto: Filip Jandourek

Firma provázaná s loterijní firmou Sazka a jejími akcionáři je teď sama v insolvenci. Do ní se dostala právě kvůli finančním problémům Sazky. Zatím však sama neskončila v konkursu a věřitelé ji drží v chodu, aby dostali zpátky větší část svých pohledávek.

Navrhli proto reorganizaci a mají čas do poloviny února, aby soudu předložili konkrétní plán, jak si ozdravění firmy od dluhů představují. Pokud by to ale nestihli, pošle i Bestsport soudkyně Hana Homolová do konkurzu.

„To je zákonná lhůta, kterou již prodloužit nelze. To znamená, v tom případě soud postupuje automaticky a ze zákona se změní reorganizace v konkurz, aniž by k tomu muselo být nařízeno jednání,“ vysvětluje soudkyně.

Znalecký posudek ke slovu přijde právě v případě, že by i Bestsport v konkursu skončil – pak by se z této ceny muselo vycházet.

Věřitelé už v říjnu dostali nabídku na koupi arény od AEG, která provozuje řadu podobných hal ve světě. Nabídla ale jen necelou miliardu, což se věřitelům zdá málo, a proto prosazují právě reorganizaci.

Jak Sazku, tak i Bestsport spravuje stejný insolvenční správce, advokát Josef Cupka.

Martin Drtina, Lucie Maňourová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme