Verzi o výměně unesené Michaly za dům nic nenasvědčuje, tvrdí policie

Ústecká policie zatím ještě nemá potvrzený motiv únosu několikatýdenního děvčátka z Trmic na Ústecku, ke kterému došlo začátkem července. Vyšetřuje dál tři verze, ale přiklání se k tomu, že pachatelé z Německa si únos sice připravili, ale dítě si vyhlédli sami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel policie Ústeckého kraje Tomáš Landsfeld (vlevo) a ředitel policie v Ústí nad Labem Vladimír Danyluk na tiskové konferenci | Zdroj: ČTK

Policisté už zjistili, že únosci sledovali matku s malou Michalou od obchodního domu Globus cestou autobusem, a když vystoupila a šla po ulici, dítě jí sebrali.

První výsledky vyšetřování už prý prakticky potvrdily, že za únosem nestála rodina. „Vylučujeme již rodinu z vyšetřování, podezření už je pouze na únoscích, kteří malou holčičku Michalu unesli 4. července z Trmic,“ potvrzuje vedoucí územního odboru Policie ČR v Ústí nad Labem Vladimír Danyluk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Postup vyšetřování únosu malé Michaly z Trmic popsal v Ozvěnách dne plukovník Vladimír Danyluk

Původně policisté pracovali i s verzí, že byla do případu zapletena sama rodina malé Michaly. „Trošku nás k tomu směrovalo to, že otec byl na útěku a byl na něho vydaný v ČR zatykač. Takže i verze mohla směřovat k tomu, že by otec chtěl svoji dcerku do jiné země pro sebe,“ vysvětluje Danyluk.

Podle vyšetřovatele Václava Kabátníka nic také nepotvrzuje, že by někdo dítě směnil za dům a pozemek:

„V tuto chvíli je velice pravděpodobná varianta organizovaného únosu ze strany dvou pachatelů, kteří jsou momentálně ve vazbě v Německu v Koblenci. Protože ty svědecké výpovědi, které máme ve spise, jednoznačně potvrzují to, co nám o tom únosu vypověděla matka.“

„Ona to oznámila ihned, nebyla tam žádná časová prodleva, podala dostatečný popis pachatele, a díky nim se vlastně podařilo podezřelé vozidlo později zachytit na kamerách a identifikovat později pachatele,“ uvedl vyšetřovatel.

Podle Kabátníka by v Česku pachatelům za zločin zavlečení do cizí země hrozilo až osm let vězení. V Německu, kde budou 48letá žena a 50letý muž souzeni, mohou dostat nejvýše pětiletý trest.

Dagmar Cestrová, mta, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme