Veseta prodávala pramenitou vodu s toluenem, zjistila SZPI

Vynikající voda ke každodennímu pití, určená i pro kojence - vychvaluje společnost Veseta z Kyšic na Kladensku svojí neperlivou vodu s názvem BONNY. Státní zemědělská a potravinářská inspekce ale přišla na to, že balený nápoj obsahoval toluen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lahev s nápojem New BONNY | Foto: potravinynypranyri.cz

Inspekce okamžitě nařídila stáhnout šarži L5 z prodeje. Prozatím zmizelo z pultů přes 1100 litrů, do prodeje šlo ale 14 000 litrů.

Lahev je světlemodrá s nápisem BONNY, a protože je to relativně nový výrobek, je na něm žlutý nápis NEW. Je možné, že máte vodu doma, v tom případě ji vraťte do obchodu. Nyní firma nesmí produkt vyrábět do doby, než se zjistí, jak se tam toluen dostal.

Přehrát

00:00 / 00:00

O závadném nápoji mluvili Alžběta Havlová a Pavel Kopřiva, mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce

„Při laboratorní analýze vyšlo najevo, že předmětné lahve obsahují koncentraci 0,2 mikrogramu toluenu na jeden litr,“ potvrdil Pavel Kopřiva, mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

„Toto množství není způsobilé akutně ohrozit lidské zdraví, ale neodpovídá to normám, a proto musel být výrobek stažen z maloobchodní sítě."

Kopřiva také uvedl, že při konzumaci jedné lahve by spotřebiteli nemělo být špatně, škodlivá by však byla dlouhodobá konzumace.

Až do zjištění příčiny nesmí Veseta nápoj vyrábět.

Alžběta Havlová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme