Vesnicí roku jsou Bořetice na Břeclavsku

Vítězem letošního ročníku soutěže Vesnice roku se stala obec Bořetice na Břeclavsku v Jihomoravském kraji. Odborná porota ji ocenila například za bohatý společenský život, upravenost obce a nápadité využití vinařské oblasti.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bořetice

Bořetice | Zdroj: ČTK

Bořetice vyhrály v konkurenci dalších 13 obcí, které se dostaly do celostátního finále jako vítězové krajských kol. Vítězná obec získá milion korun z dotačního programu ministerstva pro místní rozvoj.

"Cílem soutěže Vesnice roku 2005 v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na obnově a rozvoji své obce, ukázat rozmanitost a pestrost života mimo město a prokázat široké veřejnosti význam venkova," řekl ministr pro místní rozvoj Radko Martínek.

Na druhém místě skončila obec Petřvald na Novojičínsku v Moravskoslezském kraji, bronzová pozice patří obci Šárovcova Lhota na Jičínsku v Královéhradeckém kraji. Ke druhému místu v soutěži se váže odměna 900.000 korun, ke třetímu 800.000 korun.

Celkem se do letošního ročníku soutěže přihlásilo 263 obcí. Loňským vítězem byl Kovářov na Písecku v Jihočeském kraji.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme