Veterinární ústav nepotvrdil výskyt koniny v salámu Herkules dodávaném do obchodů Tesco

Salám Herkules vyrobený v Masně Studená pro řetězec Tesco neobsahoval koňské maso. Potvrdily to veterinární testy, které si nechal udělat vlastník podniku, potravinářská skupina Agrofert. Tesco přitom vzorky salámu před několika dny testovalo v Irsku a v Německu. Tamní laboratoře objevily stopové prvky koňského masa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Salám (ilustr. obr.)

Salám (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nové testy státního veterinárního ústavu ale nález koniny vyvracejí.

„Naše společnost si nechala udělat takzvané kontravzorky na přítomnost koňské DNA v salámu Herkules. To znamená, my jsme vytáhli z archivu uskladněné vzorky, které archivujeme, tyto jsme poslali do státního veterinárního ústavu v Jihlavě a co se týká koňské DNA, tyto vzorky byly negativní,“ říká mluvčí potravinářské skupiny Agrofert Karel Hanzelka.

Tesco přesto rozhodnutí stáhnout salám z prodeje hájí. „Vzorky salámu jsme testovali ve dvou nezávislých akreditovaných laboratořích, proto si za nimi stojíme a stažení produktu z prodeje bylo správným rozhodnutím,“ vysvětluje mluvčí řetězce Jiří Mareček.

krw, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme