Větrná bouře nad částí republiky

Přes část našeho území se večer přehnala silná vichřice. Škody hlásí z jihu, západu i středu Čech a také z Vysočiny a Blanenska. Na Klatovsku a Domažlicku za sebou nechala desítky pokácených stromů. Podle operačních důstojníků jsou na místech hasiči a odklízejí větve a stromy ze silnic. Žádné zranění kvůli větrnému poryvu nezaznamenali. Blesk dokonce způsobil požár za 200 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stromy

Vichřice řádila i nad Vysočinou. I tam jsou v terénu jednotky hasičského záchranného sboru, které likvidují kmeny blokující silnice. Nejvíce je zasaženo Pacovsko a Kamenicko na Pelhřimovsku, kde hasiči vyjeli i k hořícímu stohu.

Větrná bouře zkomplikovala situaci také v části Jihočeského kraje. Zlámané stromy zatarasily silnici z Jindřichova Hradce do Prahy. Na rybníku Dvořiště na Českobudějovicku se převrhla loďka se dvěma dětmi a jedním dospělým. Všechny se hasičům podařilo zachránit. Podle meteorologů dosahoval vítr v Kocelovicích u Blatné a v Temelíně síly orkánu.

Ve středních Čechách je nejhorší situace na Příbramsku a Kutnohorsku, kde byla v několika obcích přerušena dodávka elektrického proudu. Padající stromy tu totiž potrhaly dráty. Informoval o tom spolupracovník Radiožurnálu Michal Trnka.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Trnka: Bouřka na Příbramsku

Silná vichřice večer řádila i na Blanensku. Přerušila tam dopravu na hlavním železničním koridoru mezi Českou Třebovou a Brnem. Vítr srazil strom na elektrické vedení nad kolejemi. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Haida pouštěly večer železničáři vlaky vždy střídavě v jednom směru volnou částí koridoru.

Podle mluvčího Českých drah Pavla Tesaře spadané stromy pak zhruba na 10 místech poškodily trolejové vedení na železnici. "Nejdéle jsme nejezdili na trati Jihlava-Dobronín. Obnovovali jsme také postupně provoz na trati Votice-Sudoměřice u Tábora. Další částečná omezení provozu byla například na trati Adamov-Blansko nebo Pardubice-Kostěnice. Jediným omezením v současné době je přerušení provozu na jedné koleji mezi Golčovým Jeníkovem a Vlkančí." Plné obnovení provozu předpokládá mluvčí Tesař kolem 13. hodiny. Úplné obnovení provozu předpokládáme dnes kolem 11. hodiny."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme