Ve Větrném Jeníkově je jeden nakažený. Do úterý se zavírá hostinec či pošta a platí nošení roušek

V městysi Větrný Jeníkov je jeden potvrzený nakažený nemocí covid-19. Informaci Radiožurnálu potvrdila epidemioložka Alena Dvořáková z Krajské hygienické stanice Vysočina. Ta se s místní starostkou Martinou Lisovou (nez.) domluvila na předběžných opatřeních, dokud nepřijdou výsledky testů. Nejbližší okolí nakaženého muže by se je mělo dozvědět v úterý odpoledne.

Větrný Jeníkov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřední deska městyse Větrný Jeníkov | Zdroj: Daniel Zach

„Ve Větrném Jeníkově byl hlášen jeden muž pozitivní na covid-19. Na základě epidemiologických šetření jsme zjistili několik jeho kontaktů, takže jsme museli udělat předběžná opatření, aby nedošlo k dalšímu šíření nákazy,“ popsala Radiožurnálu epidemioložka Dvořáková.

Karanténa pro Karvinsko je až krajní řešení. Hygienici mají situaci pod kontrolou, říká Vojtěch

Číst článek

Krajská hygiena se s místní starostkou dohodla na zavedení předběžných opatření. Občané Větrného Jeníkova by podle nich měli být obezřetní. V případě příznaků, které by naznačovaly covid-19, mají zůstat doma a kontaktovat lékaře.

Podle starostky Lisové má příznaky onemocnění několik dalších lidí, v pondělí jdou na testy a výsledky se však dozví v úterý odpoledne.

„Dohodli jsme se, že přijmeme předběžná opatření – povinné nošení roušek, povinné rozestupy v uzavřených prostorech a omezení provozu ve všech provozovnách, kde by se nákaza mohla šířit. Do úterý proto budou uzavřeny knihovna, pošta, obchod se zmrzlinou a jeden hostinec,“ popsala Radiožurnálu starostka.

Mateřská škola a družina zůstávají v provozu, všichni rodiče budou o situaci informováni a bude na nich, zda tam děti nechají či ne,“ dodala.

Tomáš Kohout, Patrik Salát, jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme