Většina automatů je v pohostinstvích. Nový zákon to má změnit

Jen desetina heren nemá adresu společnou s restaurací nebo jiným pohostinským podnikem. Hospodští ale jen pronajímají místo, většina peněz z hazardu končí v rukou několika firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrací automaty (ilustr. foto) | Foto: Prokop Havel

Nový loterijní zákon počítá se zákazem hraní v restauracích a hospodách. Přitom na drtivé většině míst, kde se hraje, je zaregistrováno i pohostinství. Obvykle jde jen o automaty, jiné hry, jako třeba ruleta, se objevují spíše v kasinech.

Nejsilnější trojice hazardních firem sice zaměstnává jen přibližně 900 osob, jak ale ukazuje následující mapa, hazardem si přilepšuje značná část českých restaurací. Těch se zákaz hazardu v pohostinství může citelně dotknout.

Červeně jsou označeny adresy, kde se provozuje hazard, ale na místě není registrovaná žádná pohostinská činnost. Mapa není absolutně přesná, z databáze ministerstva financí se nepodařilo určit část adres, podobná situace je i u registru provozoven. Trend je nicméně zjevný.

Licenci na hazard si ale nepořizují samotní hospodští, většina českého hazardu je v rukou několika společností.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s náměstkem ministra financí Ondřejem Závodským o připravovaném zákonu o hazardu, který by měl začít platit 1. ledna 2016, kontrole hráčů a také o zdanění on-line kasin. Moderuje Helena Šulcová.

V Česku vede firma SLOT Group, a. s., ta drží necelých 5 tisíc licencí, o stovku méně má SYNOT TIP senátora Ivo Valenty, největší trojici zakončuje BONVER WIN. Počty všech licencí najdete v následující tabulce.

Jan Cibulka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme